wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kraty na wymiar

Kraty na wymiar

Prócz krat o standardowych wymiarach wykonujemy również kraty pod indywidualne zamówienie, gdzie parametry dobierane są do potrzeb danego zlecenia. Poniżej znajdują się: wypunktowany proces zamówienia, opis warunków zamówienia (np. czasu realizacji), proces produkcji oraz opis parametrów, które należy podać by uzyskać wycenę.


Zamówienie krat pod wymiar w 8 krokach:

 1. Przesłanie zapytania na nasz adres e-mail (sklep@kraty-pomostowe.com.pl) podając parametry opisane niżej i/lub rysunki, zdjęcia, inne dokumenty.
 2. Otrzymanie oferty handlowej zawierającej cenę, formę płatności, czas realizacji, koszty dostawy, ważność oferty oraz szczegóły dotyczące produktów.
 3. Przesłanie zamówienia podając jednocześnie dane do dostawy wraz z osobą kontaktową i numerem telefonu (wymagane przy dostawie) oraz dane do faktury.
 4. Otrzymanie danych do przedpłaty (pro forma).
 5. Wpłata na konto i przesłanie elektronicznego potwierdzenia (przyśpieszy przekazanie zlecenia do realizacji).
 6. Wykonanie elementów.
 7. Dostawa elementów pod wskazany adres po wcześniejszej awizacji.
 8. Wystawienie dokumentu sprzedaży oraz dokumentów jakości i przesłanie na adres e-mail, bądź pod wskazany adres pocztowy.
 


Warunki realizacji:
 

 • Czas realizacji - zależy od aktualnego obłożenia w Dziale Produkcji oraz złożoności danego zlecenia, i podawany jest indywidualnie dla każdego zapytania. Czas realizacji obejmuje produkcję, cynkowanie oraz dostawę. Wykonanie krat zgrzewanych zajmuje zwykle od 2 do 4 tygodni w wersji standardowej i od 3 do 10 dni roboczych w wersji ekspresowej.
 • Płatność - ze względu na produkt wykonywany na podstawie indywidualnego projektu wymagana jest przedpłata na konto na całość zamówienia, bądź zaliczka na uruchomienie.
 • Dostawa - produkcja odbywa się w różnych zakładach na terenie Polski, stąd zamówienie najczęściej wiąże się z dodatkowym kosztem dostawy, który podawany jest w ofercie. Najczęściej kraty dostarczane są na palecie przez firmy spedycyjne, np. Schenker, Raben, Rohlig Suus. Czas dostawy nie przekracza 2 dni roboczych od dnia wysyłki. W przypadku elementów długich i niestandardowych czas dostawy może się wydłużyć.
 • Atesty - wszystkie nasze produkty spełniają odpowiednie normy i są dopuszczone do stosowania w budownictwie - m.in. aprobata ITB, atest PZH, deklaracja zgodności 2.1 (PN/EN-45014, EN-10204/2.1).
 


Proces produkcji:

 1. Przyjęcie zlecenia wraz z dokumentacją techniczną.
 2. Kraty zgrzewane produkuje się z mat o długości 6100 mm i szerokości 1000 mm. Z mat wycina się elementy i w razie potrzeb łączy (spawa) w większe.
 3. Kraty zostają przetransportowane do cynkowani, gdzie podlegają szeregu procesów: trawieniu, odtłuszczaniu, suszeniu, cynkowaniu i studzeniu. Proces cynkowania jest czasochłonny i najczęściej trwa tydzień (biorąc pod uwagę obłożenie cynkowni i czas oczekiwania).
 4. Całość jest zabezpieczana na palecie i wysyłana do klienta.
 


Parametry krat - podawane w zapytaniu

 1. Wymiar nośny kraty "L" (podawany w mm), czyli wymiar pomiędzy podporami. Jest to długość płaskowników nośnych. Często jest mylnie podawany jako szerokość kraty. Na przykładzie kanału naprawczego u mechanika, wymiar nośny jest szerokością kanału, a wymiar poprzeczny jego długością. Chcąc więc pokryć kanał o szerokości 0,9 m i długości 2,5 m będziemy potrzebować kraty o wymiarze nośnym 0,9 m. Wymiar poprzeczny powinniśmy podzielić zgodnie z zasadą 1+1+...+ reszta, czyli odcinki metrowe oraz to co pozostanie. W tym wypadku będą to dwie kraty 900x1000 mm i jedna krata 900x500 mm. W przypadku gdy krata jest wsparta na całej powierzchni, np. leży na posadzce betonowej, nie ma znaczenia który z wymiarów jest nośny. Maksymalna długość wymiaru nośnego wynosi 3,0 m.
 2. Wymiar poprzeczny "B" (podawany w mm), czyli długość prętów poprzecznych. Wymiar ten nie przenosi obciążenia. Jego maksymalna długość nie powinna przekraczać 2,0 m.
 3. Wysokość i grubość płaskownika nośnego (podawany w mm). Od tego parametru zależy nośność i masa elementu. Standardowym płaskownikiem używanym do ruchu pieszych jest 30x2 i 30x3 mm. Jednak w przypadku dużego rozstawu podpór (np. 1,8 m) wymagane będzie użycie mocniejszego płaskownika. Dostępne płaskowniki nośne - 20x2, 20x3, 25x2, 25x3, 25x4, 30x2, 30x3, 30x4, 30x5, 35x2, 35x3, 35x4, 40x2, 40x3, 40x4, 40x5, 50x2, 50x3, 50x4, 50x5, 60x5, 70x5 i inne.
 4. Rozstaw oczka (podawany w mm), czyli wymiar pomiędzy płaskownikami nośnymi i prętami poprzecznymi. Standardowy rozstaw wynosi 34.3x38.1 mm. Inne przykładowe rozstawy: 15x22, 25x24, 30x22, 25x38, 34x50. Im mniejszy pierwszy wymiar rozstawu oczka, tym większa nośność (i większa ilość płaskowników nośnych).
 5. Przeznaczenie i nośność. Aby dobrać odpowiedni produkt niezbędne jest poznanie jego przeznaczenia. Najczęściej można spotkać się z zapytaniami na temat krat o konkretnej nośności. Parametr ten zależy od rozstawu podpór (wymiar "L"), rodzaju obciążenia - statyczne (towar, maszyna) / dynamiczne (ruch samochodów, wózków) i masy tych elementów. Podając ten parametr należy opisać rodzaj obciążenia i jego wielkość, np. ruch aut osobowych o masie do 2,0t, albo towar na palecie do 1,5 t.
 6. Materiał / powierzchnia - stal zwykła, stal zwykła + cynkowanie lub stal nierdzewna. Najpopularniejsza jest stal zwykła ocynkowana, ze względu na niską cenę i skuteczną ochronę antykorozyjną.
 7. Miejsce dostawy - kod pocztowy oraz miejscowość - wymagane w celu określenia kosztów dostawy.
 


Różnica pomiędzy wymiarem nośnym "L" i poprzecznym "B":


alt

 


Przykładowy rysunek techniczny z naniesionymi parametrami:

alt

 


Nomenklatura dla krat pomostowych:

 


Przykładowe zapytania ofertowe:


"Proszę o ofertę na poniższe elementy według wskazanych parametrów.

Wykaz elementów:
 1. KRATA ZGRZEWANA L-500 B-800 34x38/30x2 OCYNK - 2 sztuki
 2. KRATA ZGRZEWANA L-500 B-1200 34x38/30x2 OCYNK - 1 sztuka
Kraty będą służyły jako podesty do ruchu pieszych. Miejsce dostawy: -adres"

...

"Potrzebuję przykryć kanał samochodowy o szerokości 102 cm i długości 3,6 m. Na kanał najeżdżają auta o masie do 1,6 tony. W chwili obecnej za ramkę służy kątownik 50x50 mm. Proszę aby waga elementów nie przekraczała 30 kg, aby móc samodzielnie zdemontować podesty. Miejsce dostawy - 41-225 Sosnowiec"
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu