Dostępność: Dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
Koszt wysyłki: od 25,00 zł
Numer katalogowy: T81119
Kod EAN: 5902150850014
Stan produktu: Nowy
Przedmiotem oferty jest krata zgrzewana o wymiarach zewnętrznych 600x240 mm, wykonana z płaskownika nośnego 30x2 mm oraz pręta łączącego o średnicy 4 mm. Całość obramowana jest płaskownikiem gładkim o wymiarze 30x2, który stabilizuje i usztywnia całą konstrukcję. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii zgrzewania oporowego produkt jest trwały i niepodatny na odkształcenia.
Kraty zgrzewane wykonywane są z określonej liczby płaskowników nośnych, które łączone są z prętami przy pomocy zgrzewania oporowego. Całość odbywa się na zautomatyzowanej linii produkcyjnej. W procesie tym w każdym miejscu wzajemnego stykania się płaskowników i prętów powstaje trwałe połączenie, które tworzy jednorodną konstrukcję o dużo większej stabilności oraz odporności na obciążenia, skrzywienia i wibracje w porównaniu do innych rodzajów krat.
Wymiar nośny kraty (wymiar pomiędzy podporami, np. dla kanału będzie to jego szerokość): 600 mm.
Wymiar poprzeczny: 240 mm.
Płaskownik nośny (wysokość i grubość): 30x2 mm.
Pręt łączący żłobiony: 4,8 mm.
Listwa antypoślizgowa: 30 mm.
Oczko ( w osiach, pierwszy wymiar to odległość pomiędzy płaskownikami nośnymi): 34x38 mm.
Materiał: Stal ocynkowana ogniowo.
Norma wykonania: DIN 24537.
Masa sztuki: ok. 2,92 kg.
Krata została pokryta warstwą cynku poprzez zanurzenie w wannie wypełnionej roztworem cynku o temperaturze ponad 400°. Metoda gorącej kąpieli (hot dip galvanizing) jest uznawana za najskuteczniejszą metodę cynkowania, która zapewnia najtrwalszą powłokę i najdłuższy okres ochrony antykorozyjnej. Powłoka cynkowa nie wymaga konserwacji a czas ochrony w środowisku mało zanieczyszczonym wynosi od 30 do 50 lat.
Kraty mocuje się do konstrukcji stalowej przy pomocy elementów montażowych. Dobór odpowiedniego elementu zależy od rodzaju kształtownika konstrukcji, do którego będziemy przytwierdzać kratę, rozstawu oczka oraz miejsca przeznaczenia.
Najpopularniejszym elementem montażowym jest klema (inaczej klamra, łapka), która składa się z górnej klamry zachodzącej pomiędzy płaskowniki nośne i posiadającej otwór przelotowy, śruby, która przechodzi przez ten otwór, klamry dolnej (łapki), która zachodzi za kształtownik oraz nakrętki kwadratowej. Często stosuje się również montaż przelotowy bezpośrednio przez konstrukcję stalową z pominięciem łapki.
Dla nieregularnych kształtowników (np. ceowników C120) stosuje się haki. Dobór haka zależy od kształtownika i jego wymiarów. Kraty mocowane do powierzchni betonowej można zamontować przy pomocy kołków wstrzeliwanych lub kotw.
Kraty pomostowe dzięki prostocie wykonania, trwałości i łatwemu montażowi stały się nieodłącznym elementem otaczającej nas architektury.
Odbiorcy prywatni najczęściej wykonują przy ich pomocy schody zewnętrzne, które prowadzą na wyższe kondygnacje budynków wielorodzinnych omiając główne wejście. Często wykorzystuje się je również jako element przejazdu na posesję lub do garażu nad kanałami odwadniającymi lub potokami. Spotkać można także tarasy, balkony a nawet wewnętrzne antresole wykonane z krat pomostowych.
W przemyśle elementy z krat pomostowych tworzą różnego rodzaju konstrukcje poprawiając bezpieczeństwo i pozwalając na najlepsze wykorzystanie powierzchni produkcyjnej lub magazynowej. Najczęściej kraty wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, spożywczym, wydobywczym, morskim czy metalurgicznym. Z elementów tych tworzy się podesty, ciągi komunikacyjne, schody awaryjne czy kręte, pomosty robocze i wiele innych.
Ciekawym i coraz popularniejszym rozwiązaniem jest użycie krat jako przęseł ogrodzeniowych lub balkonowych. Popularność tych rozwiązań jest pochodną niskiej ceny, trwałości i estetyki wykonania. Na budynkach wielorodzinnych elementy z rur nierdzewnych zaczęły być wypierane przez te wykonywane z krat pomostowych.
Kraty świetnie sprawdzają się jako wypełnienie kanałów naprawczych lub elementów najazdowych w warsztatach samochodowych lub stacjach diagnostycznych. Podesty takie muszą jednak spełniać odpowiednie parametry nośności. Nieodpowiednio dobrane kraty szybko się zużyją, zmuszając do wymiany lub, co gorsza, spowodują nieodwracalne szkody. Dlatego przed zakupem upewnij się, że krata posiada odpowiednią nośność dostosowaną do ruchu samochodów osobowych lub ciężarowych.
+ 48 667 972 561
+ 48 17 860 90 88
+ 48 731 643 382
Zamówienie krat pod wymiar w 8 krokach:
Warunki realizacji:
Proces produkcji:
Parametry krat - podawane w zapytaniu
Różnica pomiędzy wymiarem nośnym "L" i poprzecznym "B":
Przykładowy rysunek techniczny z naniesionymi parametrami:
Nomenklatura dla krat pomostowych:
Przykładowe zapytania ofertowe: